عناصر ضروری جهت تولید مطالب بهینه

تولید مطالب بهینه کار دشواری نیست، قطعا درک این عنصر در مقایسه با دیگر عناصر سئو آسان تر می باشد. محتوا در حقیقت یکی از قوی ترین نشانه های رتبه بندی در گوگل می باشد، بازاریاب های زیادی در ارائه محتوای مناسب اغلب شکست می خورند. امروزه شما می توانید یک پست 300 کلمه ای بنویسید و سپس آن را منتشر کنید تا سایت شما به رتبه بالایی دست یابد. با هر مطلبی که منتشر می کنید باید قادر به پاسخگویی به یک سوال ساده باشید و آن سوال این است که چرا این مطلب را منتشر می کنید در ادامه روش های تولید مطالب بهینه و پاسخ به این سوال را مشاهده خواهید نمود.

چرا تولید مطالب بهینه و انتشار آن ها از اهمیت خاصی برخوردار است؟

تولید مطالب بهینه با در نظر گرفتن یک هدف از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. هرگز نباید پست های وبلاگ خود و یا دیگر انواع محتواها را نباید فقط برای رفع تکلیف و انجام آن منتشر کنید. قطعا شما مطالب را برای دست یابی به چندین هدف منتشر خواهید کرد که این اهداف ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • دست یابی به رتبه در SERP ها
  • به دست آوردن لینک ها
  • آموزش دادن به مخاطبین
  • تحریک کردن مشارکت های اجتماعی
  • تولید رهنمودها

قطعا برای دست یابی به هر هدف قالب محتوایی خاصی وجود دارد. اگرچه درک کامل دلایل تولید مطالب بهینه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. درک دلیل تولید مطالب بهینه همچنین برای تولید مقاله موفق، پست وبلاگی و یا رهنمود اهمیت خاصی دارد. البته با درک این موضوع شکست شما در تولید مطالب بهینه نیز به حداقل خواهد رسید. دلایل تولید مطالب بهینه ممکن است موارد زیر باشند:

  • رئیس شما می خواهد تا هر روز در وبلاگ شما یک پست جدید را مشاهده کند.
  • کسی به شما گفته است که هر چه محتواهای منتشر شده در سایت شما بیشتر باشد به رتبه بندی بهتر دست خواهید یافت.
تولید مطالب بهینه برای سئو

وجود محتواهای به روز و جدید در سایت شما به شما کمک خواهد کرد تا به رتبه بهتری دست پیدا کنید. برای این که بتوانید تولید مطالب بهینه را آموزش ببینید بهتر است محتواهای تولید شده خود را دوباره مورد ارزیابی قرار دهید تا مطمئن شوید که برای نگارش آن ها هدف خاصی را در نظر گرفته اید. فرض کنید دلیل استفاده از محتوا به عنوان بخشی از استراتژی سئو خود را درک کرده اید، اما چطور می توان مطمئن شد که مطالبی که تولید کرده اید کاملا بهینه سازی شده اند، برای این امر باید 16 عنصر ضروری زیر را در نظر بگیرید:

حتما بخوانید : بهترین دوره های آموزش سئو

روش های تولید مطالب بهینه

وقتی صحبت از تولید مطالب بهینه و قرار دادن صفحات کاملا بهینه سازی شده در کنار یکدیگر پیش می آید، یک لیست ساده وجود دارد که می توانید از آن پیروی کنید:

کلمات کلیدی مورد نظر، هنگام نگارش همواره جستجوی کلمات کلیدی باید به عنوان نقطه آغازین در نظر گرفته شود:

تنظیم مطالبی که قصد تولید آن ها را دارید با استفاده از جستجوی کلمات کلیدی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. شما باید تعیین کنید که در حال تولید چه نوع محتوایی هستید و کلمات کلیدی مورد نظر خود را بر این اساس مطرح کنید. برای این منظور از ابزاری مثل برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل یا کشف کننده کلمات کلیدی Moz استفاده کنید تا تعیین کنید که کلمات کلیدی که توسط کاربران جستجو می شوند با عنوان انتخابی شما ارتباط دارد و از این محتواها به عنوان یک پایه و مبنا استفاده کنید. مجموعه ای از کلمات کلیدی را برای محتواهای خود در نظر بگیرید و بر اساس آن ها برای خود برنامه ای ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی موفقیت خود را از همان ابتدا تضمین کنید. این موضوع باید به عنوان مبنایی برای محتوای شما در نظر گرفته شود و کلمات کلیدی انتخاب شده شما دیگر عوامل on-page را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

بهینه سازی برچسب های عنوان جهت تولید مطالب بهینه

برچسب عنوان یک صفحه یکی از مهمترین عناصر سئو on-page می باشد، هنگام نگارش یک برچسب عنوان در نظر گرفتن کلمه کلیدی مورد نظر از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. به طور مثال می توانید راهنمای شهر نیویورک را در نظر بگیرید. ادامه دادن به کار کردن روی این موضوع مهم می باشد، باید مطمئن شوید که کلمه کلیدی اصلی را در آغاز عنوان خود قرار داده اید و این عنوان نباید بیش از 60 حرف باشد.

بهینه سازی متا توضیحات برای تولید مطالب بهینه

قطعا یکی از سوال های شما در رابطه با تولید مطالب بهینه این خواهد بود که چرا یک متا توضیحات بهینه سازی شده را به عنوان یک عنصر ضروری یک صفحه کاملا بهینه در نظر می گیرید، وقتی حتی گوگل استفاده از آن ها را به عنوان یک عامل رتبه بندی سایت چندین سال قبل متوقف کرده است؟ زیرا متا توضیحات یکی از عناصری است که در ابتدای صفحه و در SERP نشان داده شده است. یک متا توضیحات نگارش شده به خوبی می تواند در کلیک کردن روی صفحه مورد نظر تفاوت ایجاد کند. گزارش ها حاکی از این امر است که متا توضیحات به عنوان عامل رتبه بندی استفاده شده است. استفاده از کلمات کلیدی مورد نظر در بخش متا توضیحات به شما کمک می کند که مطمئن شوید کاربر جهت کلیک کردن و خواندن محتوای بهینه تولید شده توسط شما تشویق می شود.

از دیگر نکاتی که هنگام تولید مطالب بهینه باید در نظر گرفته شوند می توان به بهینه سازی برچسب H1، به روز رسانی مطالب به صورت مداوم و استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف اول اشاره کرد. برای این منظور توصیه می کنیم استفاده از کلمه کلیدی را در پاراگراف اول و یا به عبارتی 100 کلمه اول محتوای خود مورد نظر قرار دهید. بهتر است این نکته را نیز همواره به خاطر داشته باشید که نباید به تعداد دفعات زیاد از کلمه کلیدی و به صورت غیر حرفه ای در محتوای خود استفاده کنید زیرا این امر باعث می شود کیفیت محتواهای تولید شده توسط شما به میزان زیاد کاهش یابد.

پاسخی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *