نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس

آیا می خواهید جدیدترین پست های خود را در وردپرس به نمایش بگذارید؟ نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس به کاربران شما کمک می کند تا آن ها را آسان تر پیدا کنند. شما می توانید جدیدترین پست ها را در نوار کناری سایت وردپرسی خود، در انتهای پست خود، داخل محتوا به صورت مختصر، در بخش های پایینی پست های خود و اساسا هرجای دیگری که دوست دارید به نمایش بگذارید. در این مقاله، شما را جهت نمایش جدیدترین مطالب دسته خاص در وردپرس راهنمایی خواهیم کرد، شما می توانید این کار را با استفاده از یک افزونه، کدهای مختصر، ابزارهای مکانیکی و روش دستی انجام دهید.

نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس بر اساس دسته بندی

دلایل نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس

استفاده از یک ویجت که جدیدترین مطالب را در وردپرس نمایش می دهد به بازدیدکنندگان کمک می کند تا دیگر پست های عالی شما را مشاهده کرده و آن ها را مشتاق می سازد تا این مطالب را بخوانند، بازدیدکنندگان ممکن است جهت بازدید از دیگر مطالب شما از این طریق تشویق شوند و جدیدترین مطالبی را که نوشته اید بخوانند. شما در وب سایت خود قطعا در رابطه با موضوعات مختلف سخن خواهید گفت. به طور کلی می توان گفت نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس باعث جذب خوانندگان هوشیار به سمت وب سایت شما خواهد شد.

احتمالا بازدیدکنندگان به تعداد دفعات کم از سایت شما بازدید کرده اند و بازدید آن ها از سایت شما هرگز به صورت دائم اتفاق نیفتاده است. فرض کنید بازدیدکنندگان از سایت شما به جستجوی مطلب خاصی می گردند و با مشاهده ویجت های مطالب شما متوجه خواهند شد که مطالعه چه مطالب خوبی را از دست داده اند. برای این امر بهتر است لیستی از مطالب جدید خود را در مکانی به نمایش بگذارید که خوانندگان بتوانند آن ها را ببینند.

استفاده از ویجت ها جهت نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس

بدون شک وردپرس دارای ویجت ها می باشد که به نمایش جدیدترین مطالب در نوار کناری سایت شما کمک می کند. در بخش ادمین وردپرس می توانید به سادگی ظاهر این ویجت ها را مشاهده کنید و جدیدترین پست ها را در نوار کناری به نمایش بگذارید.

این ابزارها اصل و بسیار مفید هستند. شما می توانید عناوین مختلف از جمله تاریخ و همچنین تعداد پست هایی که می خواهید نمایش داده شوند را توسط این ویجت ها نمایش دهید. در نهایت روی دکمه ذخیره کلیک کرده تا تنظمیات ویجت خود را به راحتی ذخیره نمایید.

استفاده از افزونه توسعه یافته ویجت ها جهت نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس

همانطور که متوجه شده اید، ویجت هایی که در بالا آن ها را معرفی نمودیم کاملا محدود هستند و حتی به شما اجازه نمی دهند تا تصاویر و قطعات منتخب که برای کاربران شما اولویت دارند را نمایش دهید. نمایش تصاویر و بخش های منتخب به همراه جدیدترین مطالب در وردپرس و محدود سازی آن ها برای گروه های مختلف از جمله دلایلی هستند که باعث افزایش استفاده از افزونه توسعه یافته ویجت ها شده است.

نمایش آخرین مطالب دسته خاص وردپرس

نخستین چیزی که به آن نیاز دارید نصب و فعالسازی افزونه توسعه یافته ویجت مطالب جدید می باشد، با فعالسازی این افزونه به راحتی ظاهر ویجت ها و افزوده شدن جدیدترین مطالب به بخش نوار کناری سایت خود را مشاهده خواهید کرد.

این ویجت ها گزینه های بسیار زیادی دارند و به شما در کنترل کامل روی نمایش آخرین مطالب دسته خاص کمک خواهند کرد. شما می توانید تصاویر، بخش های منتخب را نمایش دهید و همچنین طبقه بندی ها را محدود سازید، همچنین این ویجت ها در نادیده گرفتن مطالب بی ارزش به شما کمک می کنند. البته کارایی این ویجت ها فراتر از موارد ذکر شده هستند. شما همچنین می توانید از این ویجت ها جهت نمایش مطالب جدید در وردپرس و پست های مختلف در سایت خود استفاده نمایید.

نمایش جدیدترین مطالب در وردپرس با استفاده از Shortcode

افزدون مطالب جدید به نوار کناری موجود در سایت شما کاری نسبتا آسان است؛ اما اگر بخواهید جدیدترین مطالب را در صفحه یا پست وردپرسی خود نمایش دهید به چه چیزی نیاز دارید؟ آسان ترین روش جهت نمایش آخرین مطالب دسته خاص و همچنین صفحات و پست های وردپرسی شما استفاده از Shortcode می باشد.

نخستین چیزی که به آن نیاز دارید نصب و فعال سازی افزونه Shortcode جهت نمایش جدید ترین مطالب در وردپرس می باشد، در این افزونه برای شما تنظیماتی وجود ندارد تا بتوانید آن ها را انجام دهید. این افزونه به شما کمک می کند تا به سادگی یک مطلب یا صفحه را در جایی که می خواهید جدیدترین مطالب را نمایش دهید ویرایش کنید. سپس از Shortcode با مولفه های خود در پست های مختلف استفاده نمایید. این افزونه دامنه کاملی از مولفه هایی که می توانید به همراه Shortcode ها از آن استفاده کنید را نمایش خواهد داد.

شما همچنین می توانید از Shortcode داخل یک ویجت متنی استفاده کنید، اما در ابتدا شما باید shortcode ها را در ویجت متنی از طریق افزودن یک کد مخصوص به فایل function.php یا افزونه خاص سایت غیر فعال کنید.

نمایش آخرین مطالب دسته خاص وردپرس

ممکن است کاربران پیشرفته وردپرس بخواهند تا جدیدترین مطالب را در فایل های قالب وردپرسی خود اضافه کنند. چندین روش برای انجام این امر وجود دارد، اما آسان ترین روش استفاده از WP-Query می باشد. به سادگی یک کد خاص را هر جایی که می خواهید اضافه کنید تا بتوانید به راحتی جدیدترین مطالب را در وردپرس نمایش دهید.

نمایش آخرین مطالب دسته خاص وردپرس

شما می توانید با استفاده از این کد مطالب دسته خاص وردپرس خود را به نمایش درآورید و در هر کجای قالب سایتتان که در نظر دارید قرار دهید .

 

<?php

$wnQuery = new WP_Query(array(

‘post_type’=>’post’,’post_status’=>’publish’,’order’=>’DESC’,’orderby’=>’ID’,

‘posts_per_page’=>’10’));

if($wnQuery->have_posts()) : while($wnQuery->have_posts()) : $wnQuery->the_post();?>

کد نمایش مطالب شما

<?php

endwhile; endif; wp_reset_query();

?>

کافیست در مقابل cat آیدی مطلب خود را وارد کنید و همینطور به جای عدد 10 می توانید هر عددی وارد کنید تا به همان تعداد مطلب نمایش داده شود .

 

پاسخی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *