نصب افزونه وردپرس یکی از مباحثی است که تمامی افرادی که در دنیای وردپرس تازه وارد هستند و یا به تازگی قصد ورود به این دنیای بیکران را دارند به کرات با آن مواجه خواهند شد .

البته که نصب پلاگین وردپرس کار چندان سختی نیست که بخواهید نگران آن باشید . با این حال تصمیم گرفتم آموزش نصب افزونه وردپرس رو در این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند رو در سایت قرار دهم .

اگر به تازگی قصد ورود به دنیای وردپرس را دارید این مطلب رو پیشنهاد می کنم : دلایل محبوبیت وردپرس و 10 دلیل برای استفاده از آن

افزونه وردپرس چیست ؟

افزونه وردپرس یا همان wordpress plugin به اسکریپت هایی گفته می شود که توسط فرد یا افرادی توسعه داده شده اند که شما بعد از نصب و فعال سازی آن بتوانید امکانات مورد نظر را به سایت خود اضافه کنید .البته باید توجه داشته باشید که هر افزونه ای رو نصب نکنید چرا که این افزونه ها دارای ضعف های امنیتی هستند و ممکن است با نصب افزونه وردپرس مورد نظر باعث کاهش امنیت سایت خود شوید . خب سوال چطور افزونه مورد اعتماد پیدا کنیم ؟

صحبت از امنیت شد این مطلب توصیه می شه : امنیت وردپرس و 11 روش برای افزایش بیشتر آن

نحوه پیدا کردن افزونه وردپرس مورد اعتماد

در پیدا کردن و نصب پلاگین وردپرس باید دقت به خرج دهید چرا که افزونه هایی با باگ های امنیتی بسیار است . اولین کاری که باید انجام دهید این است که از مخزن وردپرس برای این کار اقدام کنید . و به مواردی مثل تاریخ آخرین آپدیت افزونه ، میزان دانلود آن و همینطور به نظرات و امیتاز دهی آن دقت کنید . به تصویر زیر دقت کنید .

نصب افزونه وردپرس
  1. نشان دهنده آخرین ورژن از افزونه
  2. آخرین تاریخ آپدیت افزونه
  3. میزان نصب فعال ( چه تعداد از این افزونه هم اکنون فعال است )
  4. نشان دهنده پائین ترین ورژن ورپرسی که این افزونه با آن هماهنگ است
  5. نشان دهنده بالاترین ورژنی که این افزونه با آن هماهنگ است
  6. ورژن php این افزونه که باید هاست شما ار آن پشتیبانی کند ( برای دریافت ورژن php هاست خود از سرویس دهنده خود سوال نمائید )
  7. زبان هایی که این افزونه از آنها پشتیبانی می کند .
  8. امیتاز کاربران به این پلاگین وردپرسی

نصب افزونه وردپرس به صورت دستی

نصب افزونه وردپرس به صورت دستی در هاست خود ابتدا باید وارد هست خود شده و وارد File Manager خود شوید .

cpanel - نصب افزونه وردپرس

حال به آدرس public_html » wp-content » plugins شده و فایل زیپی که دارید را آپلود کنید و بعد آن را extraxt کرده تا پوشه افزونه به دایرکتوری افزونه ها اضافه شود .

حال کافی است وارد پیشخوان وردپرس شده و از قسمت افزونه ها نام پلاگین مورد نظر را پیدا کرده و آن را فعال کنید . در ضمن حتما بعد از extraxt کردن افزونه فایل zip آن را پاک کنید .

نصب پلاگین وردپرس به صورت خودکار

نصب به صورت خودکار به دو روش انجام می گیرد آپلود به صورت دستی از طریق پنل پیشخوان و همینطور نصب از طریق جستجو و نصب از قسمت افزودن بخش افزونه ها که هردو را به صورت تصویری انجام خواهیم داد .

آپلود افزونه از طریق پنل پیشخوان

برای نصب به این طریق کافی است وارد بخش افزونه ها » افزودن و بارگزاری افزونه شوید و بعد از انتخاب فایل خود کلید هم اکنون نصب کن را فشار دهید و منتظر شوید تا وردپرس خود افزونه را آپلود کرده و نصب کنید و بعد از نصب گزینه فعال کردن برای شما فعال خواهد شد که نشان از موفقیت آمیز بودن عملیات شما است .

نصب پلاگین وردپرس از طریق پنل پیشخوان

نصب به روش خودکار

برای نصب خودکار افزونه کافیست دوباره به افزونه ها » افزودن مراجعه کنید و از فیلد جستجو موجود در سمت چپ صفحه اقدام به جستجو و نصب آن بکنید .

نصب افزونه وردپرس به روش خودکار