مدت زمانی که طول می کشد تا وب سایت شما لود شود بر میزان موفقیت وب سایت شما تاثیر خواهد گذاشت. اگر سرعت وب سایت شما پایین باشد، بازدیدکنندگان سایت شما را ترک خواهند کرد. حتی ممکن است قبل از این که وب سایت شما لود شود روی دکمه برگشت کلیک نمایند. عملکرد وب سایت همچنین بر رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر خواهد گذاشت. علاوه بر کسب رتبه بالاتر، بسیاری از صاحبان وب سایت ها گزارش داده اند که با افزایش سرعت وب سایت خود و بهینه سازی وردپرس به ترافیک بیشتری برای سایت خود دست یافته اند.

بهینه سازی وردپرس

در صورت بهینه سازی وردپرس با استفاده از دنبال کردن این روش ها و انجام بهترین اقدامات وب سایت شما سریع تر لود خواهد شد. در ادامه با روش های بهینه سازی وردپرس جهت سرعت بخشیدن به وب سایت خود تا انتها با ما همراه باشید.

انتخاب یک هاست خوب و با کیفیت

اولین مرحله جهت بهینه سازی وردپرس به صورت صحیح انتخاب یک شبکه میزبان خوب و مناسب می باشد. عملکرد سرویس هایی همچون GTMetrix زمان مورد نیاز برای واکنش های دقیق سرور را ارائه می دهد. ارزیابی زمان مورد نیاز برای دریافت واکنش صحیح از وب سایت خود و همچنین مقایسه سرعت وب سایت شما با دیگر وب سایت ها یکی از روش هایی است که جهت بهینه سازی وردپرس توصیه می شود. به طور مثال اگر یک وبلاگ از تصاویر را مدیریت می کنید زمان مورد نیاز برای دریافت واکنش از سرور را با دیگر وبلاگ ها در حوزه خود مورد بررسی قرار دهید.

حتما بخوانید : افزایش سرعت وردپرس و 10 راه برای انجام

شرکت های میزبان و ارائه دهنده شبکه همیشه دلیل سرعت آهسته وب سایت ها نیستند. ممکن است یک شرکت میزبان خوب را برای خود انتخاب کرده باشید اما در زمان دریافت واکنش ضعف احساس کنید زیرا طرح شبکه انتخابی شما ممکن است ضعیف باشد. مشتریان اغلب از طرح های شبکه ای مشترک استفاده می کنند به همین دلیل ممکن است با سرعت آهسته لود شدن مواجه شوند زیرا به طور همزمان بیش از صدها وب سایت از یک سرور استفاده می کنند.

روش های بهینه سازی وردپرس

اگرچه هر نوع طرح شبکه ای ممکن است CPU و RAM کافی نداشته باشند؛ بنابراین باید توجه کنید که وب سایت شما برای این که به خوبی عمل کند به چه چیزی نیاز دارد. هرگز تصور نکنید که ارزان ترین گزینه بهترین گزینه خواهد بود. یک طرح شبکه ای را انتخاب کنید که بتواند به طور صحیح ترافیک سایت شما را کنترل کند.

استفاده از یک قالب سریع وردپرس

یک طرح که به بدترین نحو کدگذاری شده است یا از تصاویر در طول طرح استفاده می کند باعث می شود بار غیر ضروری به سایت شما اضافه شود. این موضوع که برخی از قالب های وردپرس دارای اندازه کوچک هستند موضوعی عجیب نیست. چنین طرحی ممکن است چندین ثانیه به زمان لود شدن سایت شما اضافه کند.

جهت بهینه سازی وردپرس توصیه می کنیم طرحی را انتخاب کنید که برای تبلت ها، مانیتورها و تلفن های هوشمند بهینه سازی شده باشد. موتورهای جستجو بیشتر به طرح های مفید اهمیت می دهند و استفاده از آن ها را به شما توصیه می کنند زیرا آن ها تضمین می کنند که تمامی صفحات دارای URL یکسان هستند. اگرچه طرح های تطبیقی به طور ویژه برای تلفن های همراه ایجاد شده اند، آن ها می توانند تجربه یک کاربر را تا حد قابل توجهی بهبود ببخشند.

متاسفانه اکثر طراحان قالب های وردپرس، قالب های وب سایت خود را با استفاده از شبکه های ارسال محتوا بهینه سازی می کنند که این امر تعیین سرعت طرح وردپرس را برای شما دشوار می سازد و همانطور که گفتیم برای بهینه سازی وردپرس بهتر است قبل از هر چیزی سرعت آن را بررسی کنید.

افزونه های خود را مورد بررسی قرار دهید

قبل از این که هر نوع افزونه ای را نصب کنید، از خود بپرسید آیا این افزونه برای وب سایت من ضروری است؟ یکی از مهمترین دلایل کندی سرعت وب سایت های وردپرس افزونه ها هستند. هرچه افزونه هایی که در رابطه با آن ها تحقیق نکرده اید را روی وب سایت خود نصب کنید احتمال مواجه شدن با مشکلات عملکردی افزایش خواهد یافت. اگرچه تعداد افزونه های نصب شده دلیل برای کاهش سرعت لود شدن وب سایت شما نمی باشد. افزونه های مشخصی برای کاهش سرعت وب سایت شما مشهور هستند. سرعت پایین وب سایت شما ممکن است دلایل زیادی داشته باشد که یکی از این دلایل ممکن است کدگذاری بد باشد برای این منظور باید با استفاده از به روز رسانی پایگاه داده وردپرس خود، بهینه سازی وردپرس را انجام دهید. همچنین توجه کنید که افزونه های CPU تا چه حد مورد استفاده قرار می گیرند.

بررسی افزونه ها در بهینه سازی وردپرس

یکی از افزونه ها که استفاده از آن را تا حد زیادی توصیه می کنم P3 Profiler می باشد. این افزونه دقیقا به شما نشان خواهد داد که افزونه های مورد استفاده در وب سایت شما تا چه حد زمان لود سایت شما را افزایش داده اند. این روش یکی از موثرترین روش های بهینه سازی وردپرس می باشد زیرا از طریق آن متوجه خواهید شد که کدام افزونه ها سرعت وب سایت شما را کاهش داده اند.

آشغالی وب سایت خود را پیوسته خالی کنید

وردپرس 2.9 یک سیستم آشغالی را برای وردپرس معرفی کرده است. هر وقت که یک محتوا حذف می شود خواه آن یک اظهار نظر، پست، صفحه، رسانه و یا غیره باشد به آشغالی فرستاده می شود. محتوا می تواند به صورت دائمی ذخیره شده و یا حذف شود. آشغالی ممکن است فضای غیر ضروری زیادی را در پایگاه داده وب سایت شما اشغال کند. هرچه پایگاه داده بزرگتر باشد، بازیابی اطلاعات در آن ممکن است زمان بیشتری طول بکشد. وردپرس پس از گذشت 30 روز آشغالی را به صورت خودکار حذف می کند. البته این زمان قابل تغییر می باشد و شما می توانید با استفاده از تنظیمات موجود در وردپرس آن را به 7 روز و یا کمتر تغییر دهید. البته همچنین می توانید گاهی اوقات سیستم آشغالی را به طور کامل در وب سایت خود غیر فعال سازید. البته جالب است بدانید یکی دیگر از روش های بهینه سازی وردپرس بهینه سازی کردن تصاویر برای وب سایت می باشد.

منبع : الگانت تمز